22
آگوست

طراح و مجری آسانسور

یکی از مهمترین اجزای ساختمان و سازه که نیاز به تیم طراح حرفه ای و متعهد دارد آسانسور می باشد . طراحی آسانسور می بایست طبق اصول ویژه و استاندارد های روز دنیا صورت گیرد چرا به طور مستقیم با جان افراد سر و کار دارد . مهمترین مرحله پیش از نصب آسانسورها و سیستم های بالابر ، نقشه کشی ، طراحی و همچنین بررسی ترافیک ساختمان و آسانسور میباشد. برای مثال در صورتی که ترافیک ساختمان زیاد باشد و افراد زیادی در مدت زمان های کوتاه نیاز به استفاده از آسانسور داشته باشند ، می بایست که دقت بیشتری در حین طراحی آسانسور به عمل آید . خوشبختانه تیم مهندسین مشاور ایوو می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با هزینه بسیار به صرفه ، بهترین و با کیفیت ترین آسانسورها را برای شما طراحی و پیاده سازی کند . بدین منظور کافیست با Evvo تماس حاصل فرمایید .

طراحی آسانسور ساختمان

در راه اندازی آسانسورها موارد بسیار زیادی همچون طراحی و معماری ساختمان، نوع کاربری ساختمان، تعداد طبقات، تعداد واحد هر طبقه، میزان ترافیک و موثر خواهند بود که برای نصب بهینه ترین حالت آسانسور ها بیشترین نقش را دارند.

طراحی آسانسور بسته به نقشه و قدمت ساختمان می تواند متفاوت باشد . در برخی از پروژه های طراحی ساختمان عموما طراحی نقشه از پیش و در مراحل اولیه انجام می شود . اما در برخی از پروژه ها نیز ممکن است چندین سال پس از ساخت سازه ، مالکان تصمیم به طراحی و پیاده سازی آسانسور داشته باشند که هزینه و مدت زمان هرکدام از این پروژه ها تفاوت بسیاری با یک دیگر دارند .

چنانچه منزل و ساختمان شما به گونه‌ای ساخته نشده است که به راحتی امکان نصب آسانسور را فراهم کند، هیچ جای نگرانی وجود ندارد . مهندسان و مختصصان Evvo میتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین پروژه طراحی آسانسور را برای شما اجرایی کند . با ما همراه باشید تا نکاتی را در رابطه با هزینه و قیمت طراحی آسانسور برای شما بیان کنیم .

نوع بالابر آسانسور

با توجه به میزان فضا و بودجه شما ، دو نوع بالابر برای آسانسور ها وجود دارد که بسته به سلیقه کارفرما و همچنین شرایط موجود می توان از آن ها در طراحی آسانسور استفاده کرد .

آسانسور‌های کششی

اگر به دنبال صرفه جویی در فضا دارید آسانسور های کششی می تواند گزینه بسیار خوبی برای ساختمان و سازه شما باشد . چرا که آسانسور های کششی به موتورخانه نیاز ندارند. اگرچه این آسانسور ها برای مصارف خانگی طراحی می شوند ، اما از همان فناوری آسانسور‌های موجود در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌کنند. یکی از مهمترین ویژگی این آسانسور ها این است بی صدا هستند و روان کار می کنند . این سیستم از تسمه یا طناب‌های فولادی برای بلند کردن کابین از طبقه به طبقه دیگر استفاده می‌کند. نگهداری این نوع آسانسور ها بسیار آسان است و روان کار می کنند .

آسانسور‌های هیدرولیک

آسانسور های هیدرولیک از دیگر انواع آسانسور است که در طراحی و پیاده سازی می توان از آن استفاده کرد . آسانسور های هیدرولیک با فضای کمی که اشغال می‌کنند، برای فضای داخلی ساختمان‌ها مانند ویلاها و منازل دوبلکس بسیار مناسب و به صرفه می‌باشد. از آسانسور های هیدرولیکی در طراحی آسانسور های شیشه‌ای نیز استفاده می کنند . آسانسور های هیدرولیک بسیار صدای کمی دارند و حرکتی روان دارند . طراحی و پیاده سازی آسانسور های هیدرولیک مسکونی با همان معیار‌ها و مشخصاتی که در آسانسور‌های تجاری استفاده می‌شود، انجام می شود اما در مقیاسی کمتر . آسانسورهای هیدرولیک بر خلاف کششی، تنها برای ساختمان ها و سازه های 4 الی 5 طبقه مناسب هستند و برای ساختمان های بلندتر همچون 10 طبقه نمیتوان از آن ها استفاده کرد .