طراحی فاز دوم ساختمان
13
آگوست

طراحی فاز 2 ساختمان

طراحی فاز 2 ساختمان خود را به ایوو Evvo بسپارید . در طی سال های اخیر طراحی و پیاده سازی فاز 2 ساختمان های مسکونی با افزایش کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده است . مهندسان و متخصصان عزیز کشورمان توانسته اند با پیشرفت بسیار خوبی که در این زمینه بدست آورده اند ، سازه های مسکونی و تجاری بسیار زیبا و با کیفیتی را بنا کنند . اگر شما هم به دنبال تیم حرفه ای در زمینه طراحی فاز دو ساختمان هستید کافیست با ایوو Evvo تماس بگیرید . پشتیبانان ما 24 ساعته آماده پاسخ گویی و مشاوره رایگان به شما کارفرمایان عزیز هستند . در ادامه به بررسی دقیق فاز 2 در معماری ساختمان خواهیم پرداخت . چنانچه علاقه مند به این موضوع هستید در بخش کامنت ها تجارب خود را با ما درمیان بگذارید .

طراحی فاز 2 ساختمان چیست ؟

به طور حتم شما نیز عبارت های فاز 1 و فاز 2 ساختمان را بارها شنیده اید . باید بدانید که هر کدام از پروژه‌های ساخت و ساز ویا پروژه های معماری، به طور معمول از 2 فاز اصلی تشکیل می شوند  فاز اول ساختما و طراحی فاز دوم ساختمان. باید این مورد را نیز به شما یادآوری کنیم که طراحی نقشه برای فاز 2 معماری ، تنها در معماری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و در شاخه‌های دیگر از قبیل تاسیسات ساختمان و یا مکانیک هم قابل استفاده است.

همچنین این مورد را نیز مد نظر قرار دهید که طراحی و نقشه کشی اصلی مربوط به مراحل ساخت و ساز ساختمانی در فاز دوم انجام  خواهد شد .  فازهای صفر و یک معماری، در بیشتر موارد فرایندهای آماده سازی مانند طراحی نما طراحی محوطه و طراحی حجم خارجی را در بر می‌گیرند. در واقع میتوان اینطور به موضوع نگاه کرد که بخش اصلی ساخت و ساز یک بنا در فاز 2 معماری صورت می‌پذیرد. بنابراین جهت طراحی فاز 2 ساختمان می توانید با ما مشاوره کنید .

طراحی‌ها و نقشه‌های فاز دوم شامل چه مواردی است ؟

در رابطه با نقشه های فاز دوم باید گفت نقشه های فاز دوم ، تمامی نقشه‌های اجرایی یک ساختمان و ترسیم آن‌ها را در بر می‌گیرند. این پلان ها و نقشه ها پس از ترسیم و طراحی، به پیمانکار ارائه خواهد شد تا اجرا شوند .

اندازه گیری ستون ها و آکس بندی آن ها و همچنین اندازه گیری داخلی و خارجی به طور کامل، نمایش کدهای ارتفاعی در پلان نما و مقطع، جزو اقدامات اصلی و مهمی است که در فاز دوم ساختمان نیاز است انجام شوند . علاوه بر این موارد ذکر شده ، در طراحی فاز دوم ساختمان به نمایش دستگاه پله و جزئیات آن در پلان، نما و مقطع پرداخته خواهد شد . به عنوان مثال ، تعداد پله‌ها و مقطع پله ها و علاوه بر آ« نقطه شروع و پایان پله باید در این گام ترسیم و طراحی شود و حتی نرده‌های پله نیز به نمایش درآید.

علاوه بر موارد گفته شده ، از دیگر موارد مهمی که در طراحی فاز 2 ساختمان به آن پرداخته شود می‌توان نمایش خطوط مقطع طولی و عرضی بنا را نام برد . همچنین در این نقشه‌ ها باید خط سقف و بالکن در پلان ساختمان به نمایش در بیاید و یا رمپ و مقدار و درصد شیب آن در پلان مشخص گردد. در فاز دوم معماری، علاوه بر این لازم است جهت شمال ساختمان نمایش داده شود و طراحی پلان بام و یا شیب بندی آن در نظر گرفته و ترسیم شود. از جمله مواردی که در این گام و فاز لازم است به آن توجه شود درج خطوط شیب به سمت آبراهه و یا نوشتن درصد شیب و درج کدهای ارتفاعی برای نما است.

.