طراحی تاسیسات ساختمان
29
جولای

طراحی تاسیسات ساختمانی

طراحی تاسیسات ساختمان

طراحی تاسیسات ساختمان را به ایوو Evvo بسپارید . ما مفتخریم که توانسته ایم با سابقه و روزمه درخشان در طراحی تاسیسات ساختمانی به هموطنان عزیزمان در مناظق مختلف ایران خدمت کنیم . چنانچه شما نیز به یک تیم حرفه ای طراحی تاسیسات ساختمان دارید ، کافیست با ایوو تماس بگیرید تا پس از مشاوره رایگان با انواع خدمات همچون تاسیسات مدرن ساختمانی ، طراح تاسیسات مکانیکی ساختمان و یا طراحی تاسیسات برقی ساختمان در خدمت شما باشیم . از جمله خدمات مهم در این حوزه می توان به طراحی سیستم روشنایی ، طراحی نقشه های نورپردازی ، سیم کشی تلفن ، ساخت تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، تهویه مطبوع ، اطفای حریق ، آسانسور اشاره کرد .

در ادامه قصد داریم در رابطه با طراحی تاسیسات ساختمانی مطالبی را برای افزایش اطلاعات شما در این باره عرض کنیم . پس همراه ما باشید و در صورت وجود هرگونه سوال در بخش کامنت ها و یا راه های ارتباطی درج شده در فوتر با ما در میان بگذارید .

منظور از طراحی تاسیسات ساختمانی چیست ؟

طراحی تاسیسات ساختمانی عبارت است از طراحی ، نصب و پیاده سازی انواع تاسیساتی که یک ساختمان (چه مسکونی باشد ، چه تجاری ) به آن نیاز دارد . در اغلب موارد هنگامی که از طراحی تاسیسات ساختمانی صحبت می شود ، موتورخانه و تاسیسات گرمایشی در ذهن مخاطب نقش می بندد . در صورتی که ساختمان های مدرن امروزی به موارد بسیار دیگری همچون تاسیسات الکتریکی همچون خطوط تلفن ، سیم کشی برق ، دوربین های مدار بسته و تاسیسات مکانیکی همچون آسانسور و … نیاز دارند . که تمامی این موارد نیازمند تیم حرفه ای طراحی تاسیسات ساختمان است .

طراحی تاسیسات الکتریکی

یکی از مراحلی که در ساختمان سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، طراحی تاسیسات برقی و الکتریکی می باشد . به طور حتم این مرحله را میتوان یکی از مهم ترین مراحل در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی نام برد . چرا که دقت نکردن در هنگام طراحی و ساخت تاسیسات برقی و الکتریکی می تواند علاوه بر خطرات جانی ، هزینه های گزافی را نیز بر افراد بگذارد . در صورت استفاده از تیم حرفه ای طراحی تاسیسات ساختمان ، استاندارد ها در هنگام طراحی نقشه و پلن به طور کامل رعایت خواهد شد و در نهایت ساختمان ساخته شده از نظر مالی و جانی برای افراد حاضر در آن کاملا امن خواهد بود . طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان شامل فازها و اقدامات بسیار متنوعی می باشد . از جمله مهمترین های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • طراحی نقشه سیم کشی برق
  • طراحی سیم کشی تلفن
  • طراحی سیستم امنیتی
  • طراحی و ساخت برق اضطراری

طراحی تاسیسات مکانیکی

در کنار تاسیسات برقی ، تاسیسات مکانیکی نیز در هنگام طراحی تاسیسات ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . طراحی ، پیاده سازی و اجرای استاندارد تاسیسات مکانیکی ساختمان می تواند سازه شما را به یک ساختمان شیک ، لوکس و آرامش بخش تبدیل کند . در بسیاری از موارد دیده شده که تاسیسات ساختمان مسکونی از کیفیت و استاندار های لازم برخوردار نبوده و آرامش را از ساکنین جلب کرده است . مهم ترین مواردی که در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها میتوان به آن اشاره کرد شامل موارد زیر است.
  • تاسیسات آسانسور
  • تاسیسات آب و فاضلاب
  • تاسیسات استخر و جکوزی
  • تاسیسات آتشنشانی
  • طراحی داکت ساختمان
.