طراحی تاسیسات مکانیکی
10
آگوست

اجرای تاسیسات مکانیکی

اجرای تاسیسات مکانیکی از دیگر موارد مهم در ساختمان سازی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت . همکاری با تیم های حرفه ای همچون Evvo می تواند به شما کمک کند تا در طراحی ، پیاده سازی و اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان های تجاری و مسکونی نتیجه عالی را بگیرید . کافیست با ما در ارتباط باشید شما انواع خدمات مکانیکی ساختمان و سازه را برای شما فراهم کنیم . در ادامه به توضیح بیشتر و دقیق تر این موضوع خواهیم پرداخت . پس تا انتهای این مطلب همراه ایوو باشید .

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمانی چیست ؟

به طور کلی تاسیسات مکانیکی ساختمان را شامل موارد سرمایشی و گرمایشی و سیستم اجرای تاسیسات مکانیکی های تهویه مطبوع می دانند . اما نکته قابل توجه اینجاست که سیستم های حمل و نقل همچون آسانسور و پله برقی نیز جزو موارد مهم تاسیسات مکانیکی می باشد که برای طراحی و پیاده سازی آن نیاز به متخصص در این زمینه می باشد .

باید به این نکته توجه داشت که مخصصین MEP (به انگلیسی : Mechanical, electrical, and plumbing) باید به منابع اطلاعاتی صحیح و دقیق اجرای تاسیسات مکانیکی دسترسی کامل و درست را داشته باشند این امر به این خاطر است که برنامه‌ریزی و طرح بندی سیستم MEP، به عنوان یک ساختار بسیار گسترده علی الخصوص در فضاها و مکان هایی که از تراکم بالایی برخوردار هستند ، در گام طراحی می‌تواند بسیار  بیچیده و سخت باشد. وجود دسترسی متخصصان MEP به داده‌های حیاتی طراحی با استفاده از اطلاعات طراحی ساختمان BIM در حین پردازش به یک فرایند ساختمانی که می‌تواند کارایی گسترده تر و بهینه تری داشته باشد، مشکلات کمتری را در محل ایجاد می‌کند و طراحی سیستم را بهینه می‌کند.

هزینه اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمانی

در پاسخ به این سوال که هزینه طراحی تاسیسات ساختمانی چقدر است باید گفت که این مورد با توجه به مقیاس کار و مدت زمان توافق شده با کارفرما می تواند بسیار متغیر باشد . برای اطلاع دقیق از هزینه طراحی تاسیسات ساختمانی بهتر است با مشاورین  Evvo مشورت کنید تا پس از بررسی دقیق شرایط اعلام هزینه کنند .

فاز های طراحی و اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

طراحی و پیاده سازی تاسیسات مکانیکی به 3 بخش تقسیم می شوند که ایوو میتواند آن را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد .

  • تاسیسات بهداشتی : این مورد مورد شامل مواردی همچون لوله کشی ، آبرسانی و فاضلاب خواهد شد .
  • سیستم تهویه مطبوع : منظور از طراحی سیستم و تاسیسات تهویه مطلوع ، سیستم های سرمایشی ، گرمایشی و تعویض هوا می باشد .
  • تاسیسات جانبی : طراحی تاسیسات جانبی ساختمان نیز به مواردی همچون طراحی استخر ، جکوزی ، سونا و … می شود .

آنچه که این روزها در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، طراحی این تاسیسات مکانیکی با حفظ راندمان بالا و سازگار با محیط ساختمان است. متاسفانه موارد بسیار زیادیاز تاسیسات مکانیکی به کار رفته در ساختمان های سراسر کشور با شرایط آب و هوایی و محیطی منطقه سازگاری کامل ندارند و همین عامل موجب بیشتر شدن خرابی های سیستم و تحمیل هزینه اضافی به افراد ساکن در ساختمان می شود. ایوو Evvo می تواند در طراحی حرفه ای تاسیسات مکانیکی ساختمانی همراه شما کارفرمای عزیز باشد . برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید .

.